Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

Urobili ste vážne životné rozhodnutie a chcete predať byt, či dom? Určite premýšľate, kde začať, čo je potrebné urobiť, aby vaša nehnuteľnosť prilákala čo najviac záujemcov a rýchlo sa predala. Je dôležité urobiť niekoľko krokov, aby ste fotografiami, či videom urobili dobrý dojem a váš dom, či byt pôsobil, čo najatraktívnejšie. Chce to niekoľko náležitostí a detailov, ktoré, ak dodržíme, prvý dojem bude zaručený.  O tom, ako postupovať pri príprave na predaj sa porozprávame s našim realitným  maklérom Mgr. Martinom Balážikom.


Aby sa naše deti mali v dospelosti spokojne, mohli si plniť svoje sny, je dobré na to myslieť už od ich narodenia. Najväčšia výhoda pri investovaní pre deti je dlhý časový horizont, vďaka ktorému sa budú investované peniaze zhodnocovať. Netreba preto myslieť iba na krátkodobé ciele detí, ale aj na tie dlhodobé. O možnostiach investovania pre deti, prečo nielen sporiť alebo aj využívať investičné nástroje na trhu sa porozprávame s odborníkom na financie Mgr. Mariánom Petreje RSc.


Ako žiť plnohodnotne na dôchodku?

Dobrovoľný tretí pilier je skvelý nástroj na zabezpečenie si plnohodnotného života na dôchodku. Naň by sa mal pýtať každý zamestnanec pri nástupe do zamestnania. Takisto prispievanie do tretieho piliera prináša aj daňové zvýhodnenie v podobe odpočítateľnej položky.  O tom, ako sa vo výpise tretieho piliera vyznať, čo si všetko skontrolovať sa porozprávame s našim CEO Mgr. Radoslavom Trubianskym.Bude rok 2024 priaznivejší pre realitný trh a hypotéky?

Ak sa momentálne rozhodujete, či kúpiť nehnuteľnosť alebo počkať, pokúsime sa zodpovedať na vašu otázku. Kúpa bytu, či domu patrí k najväčším investíciám v živote ľudí. Ako sa správne rozhodnúť pri kúpe nehnuteľnosti? Jedným z dôležitých ukazovateľov je sledovať aktuálnu situáciu na trhu. V tomto článku sa porozprávame s realitným maklérom Markom Suchánkom, ktorý nám priblíži aktuálnu situáciu a vývoj trhu s nehnuteľnosťami.


Vedeli ste, že za rok 2023 je možné uplatniť si daňový bonus za zvýšenú splátku úveru na bývanie? Získať môžete sumu až do výšky 1 800 Eur. O tom kto si môže uplatniť daňový bonus sa porozprávame s finančným expertom, Ing. Jozefom Súlovským.V Partizánskom vyrastie nový projekt

Hľadáte moderné, priestranné bývanie, v ktorom strávite príjemné chvíle so svojou rodinou a navyše za sumu, ktorá vás isto zaujme? Zbystrite pozornosť. V najbližších riadkoch vás oboznámime s novým projektom v Partizánskom, kde si nájde mnoho rodín svoj domov. Nový bytový dom poskytne komfort a zaujímavé novinky, ktoré oslovia nejedného obyvateľa Partizánskeho. 

 


Daňové priznanie za daň z nehnuteľnosti na rok 2024

V prípade, ak ste v roku 2023 kúpili, či predali byt alebo dom, zbystrite pozornosť. Nasledujúce informácie sa vás budú týkať. Skutočnosť o zmene stavu je potrebné nahlásiť správcovi dane a teda podať daňové priznanie.


Príchod nového roka prináša aj dôležité daňové povinnosti. Medzi ne patrí aj povinnosť podať daňové priznanie k dani z motorových vozidiel. Povinnosť vzniká každému daňovníkovi, ktorý počas roka 2023 využil automobil evidovaný v Slovenskej republike na podnikateľskú činnosť.Zvyšovanie nájmov a energií stavia nájomcov pred finančné výzvy

Inflácia má naďalej výrazný dopad na domáce rozpočty, a najnovšie zvýšenie cien energií nesie so sebou aj nepriaznivé dôsledky pre nájomníkov. V reakcii na rastúce náklady na energie, prenajímatelia zdvíhajú ceny nájmov, čo stavia nájomcov pred nové finančné výzvy. Aj keď sa štát usiluje o dotáciu, nárast cien bývania a nájmov sa stáva čoraz citeľnejším problémom pre obyvateľov.

Na túto tému sa budeme dnes rozprávať s našim odborníkom na reality s Mgr. Ľubomírom Valterom, ktorý je v Arise realitný maklér.


Ako si vieme nahradiť stratu ušlého príjmu pri starostlivosti o dieťa

Zabezpečenie finančnej stability domácnosti je samo o sebe náročnou záležitosťou. Čo však robiť ak ste nútení zostať doma z dôvodu starostlivosti o choré dieťa? Naša finančná expertka Mgr. Zuzana Králová vám poskytne cenné rady pre vypočet výšky chýbajúcej čiastky a predovšetkým, ako nahradiť dočasný výpadok príjmu. 


Prinášame Vám novú sériu článkov na tému „Na čo si dať pozor pri podpise zmluvy pri kúpe nehnuteľnosti.“ Postupne odhalíme tipy a triky, zo skúseností našich maklérov a klientov, ktoré Vám poradia čomu sa vyhnúť a na čo sa zamerať pri podpise zmluvy.

Na túto problematiku sa pozrieme s našim odborníkom Mgr. Martinom Balážikom, ktorý je našim realitným maklérom na pobočke v Bratislave. Predstaví nám, ako to v praxi funguje a poradí, čo je dôležité si všímať. 

 


Otázkou dôchodku sa v súčasnosti zaoberá len malé percento Slovenska. Podľa psychológie v osobných financiách je tomu tak preto, že nám mozog neuľahčuje začať sporiť na udalosti, ktoré nastanú až v ďalekej budúcnosti. Slovensko sa však o pár rokov ocitne v demografickom probléme, ktorý môže negatívne ovplyvniť dôchodkový systém. Na tieto zmeny je potrebné sa vopred pripraviť.

Skoré plánovanie dôchodku je nevyhnutnosťou pre všetkých, ktorí si chcú zachovať svoj súčasný životný štandard aj po odchode z práce.Najvyšší čas na zmenu zdravotnej poisťovne
Na zmenu zdravotnej poisťovne vám zostáva už iba 15 dní. Aby ste mohli využívať od 1.1.2024 inú zdravotnú poisťovňu ako máte dnes, treba vyplniť prihlášku do konca septembra. 

V našej práci sa častokrát stretávame s výhodami, ktoré plynú z prepojenia realitnej a finančnej stránky firmy Arise. Máme na mysli predovšetkým výhody pre našich klientov v podobe zrýchlenia alebo zjednodušenia niektorých procesov. Nedávno sme práve vďaka tomuto prepojenému konceptu vyriešili zaujímavý prípad, o ktorý by sme sa s vami radi podelili v tomto článku.


Máte už elektronický účet poistenca?

Sociálna poisťovňa (SP) minulý rok predstavila nový elektronický účet poistenca, ktorý je dostupný pre každého. Nový, prehľadnejší účet vám pomôže jednoducho sa zorientovať, overiť si informácie v oblasti vášho sociálneho poistenia a zistiť priemerný mzdový bod pre výpočet dôchodku.využívate všetky výhody?

Voľba správnej zdravotnej poisťovne môže byť  rozhodujúcou pre vaše zdravie aj peňaženku. S množstvom benefitov a zliav, ktoré ponúkajú poisťovne, je dôležité dôkladne preskúmať jednotlivé možnosti. Prehľad týchto výhod vám pomôže zvoliť tú najvhodnejšiu poisťovňu pre vaše individuálne potreby a životný štýl. 


Tento rok končí fixácia približne 80-tisícom úverom na bývanie. Vzhľadom na neustále rastúce úrokové sadzby nastal čas rozhliadania sa po dostupných možnostiach,

ako si zabezpečiť čo najnižšie splátky. Národná banka Slovenska totiž očakáva ďalší nárast úrokov na hypotékach na približne 5 percent, z aktuálneho priemeru 4,39 percent.


prehľadný súhrn zmien v starobných dôchodkoch

Nakoľko v poslednej dobe došlo k početným zmenám v súvislosti so starobnými dôchodkami, je celkom pochopiteľné, ak v nich strácate prehľad. Prinášame Vám preto podrobné zhrnutie tohtoročných legislatívnych zmien, ktoré sa Vás môžu týkať.


Na realitnom trhu dnes môžete natrafiť na rôznych majiteľov a maklérov, ktorí zastrešujú predaj nehnuteľnosti. Tiež sa môžete stretnúť s rôznymi formami rezervačných a kúpnych zmlúv, ktoré často nie sú konzultované s právnikom. Takéto zmluvy sú nevyvážené a pre kupujúceho aj nebezpečné. Jednou zo služieb, ktoré nájdete v našej realitnej kancelárii ARISE, je aj služba „Maklér kupujúceho.“ Čo všetko táto služba zahŕňa a prečo je dobré, aby ste ju využili aj vy?