Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

Najvyšší čas na zmenu zdravotnej poisťovne
Na zmenu zdravotnej poisťovne vám zostáva už iba 15 dní. Aby ste mohli využívať od 1.1.2024 inú zdravotnú poisťovňu ako máte dnes, treba vyplniť prihlášku do konca septembra. 

V našej práci sa častokrát stretávame s výhodami, ktoré plynú z prepojenia realitnej a finančnej stránky firmy Arise. Máme na mysli predovšetkým výhody pre našich klientov v podobe zrýchlenia alebo zjednodušenia niektorých procesov. Nedávno sme práve vďaka tomuto prepojenému konceptu vyriešili zaujímavý prípad, o ktorý by sme sa s vami radi podelili v tomto článku.


Máte už elektronický účet poistenca?

Sociálna poisťovňa (SP) minulý rok predstavila nový elektronický účet poistenca, ktorý je dostupný pre každého. Nový, prehľadnejší účet vám pomôže jednoducho sa zorientovať, overiť si informácie v oblasti vášho sociálneho poistenia a zistiť priemerný mzdový bod pre výpočet dôchodku.využívate všetky výhody?

Voľba správnej zdravotnej poisťovne môže byť  rozhodujúcou pre vaše zdravie aj peňaženku. S množstvom benefitov a zliav, ktoré ponúkajú poisťovne, je dôležité dôkladne preskúmať jednotlivé možnosti. Prehľad týchto výhod vám pomôže zvoliť tú najvhodnejšiu poisťovňu pre vaše individuálne potreby a životný štýl. 


Tento rok končí fixácia približne 80-tisícom úverom na bývanie. Vzhľadom na neustále rastúce úrokové sadzby nastal čas rozhliadania sa po dostupných možnostiach,

ako si zabezpečiť čo najnižšie splátky. Národná banka Slovenska totiž očakáva ďalší nárast úrokov na hypotékach na približne 5 percent, z aktuálneho priemeru 4,39 percent.


prehľadný súhrn zmien v starobných dôchodkoch

Nakoľko v poslednej dobe došlo k početným zmenám v súvislosti so starobnými dôchodkami, je celkom pochopiteľné, ak v nich strácate prehľad. Prinášame Vám preto podrobné zhrnutie tohtoročných legislatívnych zmien, ktoré sa Vás môžu týkať.


Na realitnom trhu dnes môžete natrafiť na rôznych majiteľov a maklérov, ktorí zastrešujú predaj nehnuteľnosti. Tiež sa môžete stretnúť s rôznymi formami rezervačných a kúpnych zmlúv, ktoré často nie sú konzultované s právnikom. Takéto zmluvy sú nevyvážené a pre kupujúceho aj nebezpečné. Jednou zo služieb, ktoré nájdete v našej realitnej kancelárii ARISE, je aj služba „Maklér kupujúceho.“ Čo všetko táto služba zahŕňa a prečo je dobré, aby ste ju využili aj vy?