Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

Ohodnotenie nehnuteľnosti

Keď sa rozhodnete predať svoju nehnuteľnosť, je veľmi dôležité získať presný odhad jej hodnoty. Ohodnotenie nehnuteľnosti alebo odhad hodnoty je proces, ktorý vám umožní získať prehľad o hodnote vášho bytu alebo domu.

 

Prečo je správne ocenenie nehnuteľnosti dôležité?

Správne nastavenie ceny nehnuteľnosti je kľúčové. Štatistiky preukázali, že v prípade vhodného nastavenia ceny sa majorita potenciálnych kupujúcich objavuje v priebehu prvých 14-tich dní. Preto ak na začiatku nastavíte cenu privysoko, môžete prísť o veľké percento záujemcov a predajný proces sa tak predĺži. Na druhej strane, ak nevedomky nastavíte cenu príliš nízko, môžete prísť o značnú časť peňazí z predaja.

ocenenie nehnuteľnosti

Čo ovplyvňuje cenu?

Cena nehnuteľnosti je určovaná mnohými faktormi. Medzi hlavné faktory, ktoré vplývajú na tvorbu ceny nehnuteľnosti, patrí: trhová hodnota, veľkosť pozemku, veľkosť a stav domu, lokalita, vek nehnuteľnosti, prístup k dopravným linkám a verejnému pripojeniu, kvalita okolia a prístup k službám. Takisto vplyv môžu mať aj ekonomické faktory, ako napríklad ceny nehnuteľností v okolí a náklady na cestovanie.

 

„Správne nastavená cena je základom úspechu predaja akejkoľvek nehnuteľnosti.“

 

 

Ponúkame Vám bezplatné vypracovanie profesionálnej cenovej analýzy vašej nehnuteľnosti. Stačí ak vyplníte nižšie uvedený formulár. Výsledkom bude na mieru vytvorená platná cenová analýza, ktorá zohľadňuje stav, charakter, umiestnenie nehnuteľnosti.

Napíšte nám