Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

V Partizánskom vyrastie nový projekt, bývanie v ňom si nájdu stovky rodín

Pridané: 2.2.2024

Hľadáte moderné, priestranné bývanie, v ktorom strávite príjemné chvíle so svojou rodinou a navyše za sumu, ktorá vás isto zaujme? Zbystrite pozornosť. V najbližších riadkoch vás oboznámime s novým projektom v Partizánskom, kde si nájde mnoho rodín svoj domov. Nový bytový dom poskytne komfort a zaujímavé novinky, ktoré oslovia nejedného obyvateľa Partizánskeho. 

 

 

Pri rieke Nitra vyrastie nový projekt výstavby troch bytových domov s viac ako 200 bytmi a 323 parkovacími miestami pre rodiny v blízkosti sídliska Šípok v Partizánskom.  Na vedľajšom pozemku sa plánuje výstavba nákupného centra, k podpisu zmluvy by malo prísť vo februári, súčasťou projektu budú aj prevádzky so službami, ktoré chýbajú na sídlisku. 

Investorom tohto novodobého projektu je pán Andráš, ktorý stojí aj za výstavbou rezidencie Rázdolie v Malých Uherciach.

 

Cieľom výstavby je podporiť rozvoj územia v okolí rieky Nitra, prepojiť centrum s obyvateľmi sídliska Šípok a zvýšiť tak štandard bývania. 

 

Úroveň bývania sa tak priblíži štandardu bývania väčších miest na Slovensku, no za ceny, ktoré budú prijateľné pre obyvateľov Partizánskeho

Veľmi zaujímavým a výnimočným prvkom v tomto projekte je ekologické využitie odpadovej, tzv. šedej vody. To znamená, že všetka voda z vaní alebo sprchových kútov sa bude zachytávať v zberných nádobách, tá sa prefiltruje a dezinfikuje. Následne sa opätovne využije na splachovanie WC, do pračiek alebo na závlahu pozemku. Pitná voda sa tak nebude plytvať na splachovanie toalety. 

 

Ako sa bude projekt ďalej vyvíjať:

1. Územné rozhodnutie spolu s  právoplatnosťou  bolo vydané dňa 15.12.2023 pod číslom SocÚ 2500/2023/41814-18-Uo, právoplatnosť nadobudlo dňa 08.01.2024 pod číslom 2500/2023/41814-18

1. Stavebné povolenie na garáže Január 2024,   Február 2024 začatie výstavby,

3. Február 2024  podpis  zmluvy o budúcej zmluve (ZoBz) na garáže - možnosť pripojenia od ZSE wolbox,

4. Druhý kvartál 2024 - začatie výstavby bytov  + podpis ZoBz na byty. Úhrada zálohy pri podpise 5 tisíc Eur, zvyšok podľa zvoleného spôsobu financovania,

5. Kolaudácia garáží koncom roku 2024,

6. Kolaudácia bytového domu prvý kvartál 2026, výstavba do 18 mesiacov od vydania stavebného povolenia.

 

Zaujímavé benefity pre klienta

Možnosť kompletného zariadenia developerom. Súčasťou štandardu bytu sú obklady, dlažby, sanita, laminatová podlaha, predpríprava na klimatizáciu. Okrem spomínaného štandardu a kuchynskej linky si klient môže vybrať celé zariadenie bytu aj s nábytkom. Výhodou je, že zariadenie môže byť súčasťou kúpnej zmluvy. 

Pri kúpe 1-izbového bytu je odhad ceny kompletného zariadenia cca 80 tisíc Eur. Cena zariadeného dvojizbového bytu sa bude pohybovať v sume cca 105 tisíc Eur. 

 

Zaujímavá investičná príležitosť pre klientov

Ak by ste chceli využiť kúpu bytu ako investíciu a prenajímať ho, odhadované náklady by boli nasledovné:

Náklady na byt  sú cca 150 Eur vrátane všetkých  poplatkov (internet,elektrika...).

 

Príklad financovania jednoizbového bytu:

Kúpna cena bytu spolu s parkovaním, bez kuchynskej linky je v sume 67 140 Eur. Naše predpokladané náklady na komplet zariadenie bytu odhadujeme na sumu 13 tisíc Eur. To znamená, že výsledná suma bytu s celkovým zariadením by bola 80 tisíc Eur. 

Hypotéka:

80 %- tné financovanie pri výške 64.000 a  4,5% úroku  na 30 rokov by bola celková mesačná splátka 325 Eur.

 

Príklad financovania dvojizbového bytu: 

 

Kúpna cena bytu spolu s parkovaním, bez kuchynskej linky je v sume 92 400 Eur. Naše predpokladané náklady na komplet zariadenie bytu odhadujeme na sumu 13 tisíc Eur. To znamená, že výsledná cena bytu s celkovým zariadením by bola 105 400 Eur. 

Hypotéka:

80 %- tné financovanie pri výške 84.320  a 4,5%tnom úroku na 30 rokov by bola celková mesačná splátka 427 Eur.
 

Náklady na bývanie jednoizbového bytu  - 325 Eur hypotéka + 150 Eur poplatky = 475 Eur

Náklady na bývanie dvojizbového bytu - 427 Eur hypotéka + 150 Eur poplatky = 577 Eur
 

V prípade prenájmu

Prenájom takéhoto bytu vrátane všetkých služieb ako upratovacia služba, bazén iba pre klientov, ktorí bývajú v komplexe, bude pri jednoizbovom byte cca 450 Eur a pri dvojizbovom 550 Eur.
 

 Aký bude postup financovania bytu pre klientov:
 

1. Teraz podpis rezervácie - bez nutnosti platby

2. Zmluva o budúcej zmluve (ZoBZ)  - podpis 2 kvartál  - platba 5 tisíc Eur

3. Jeden zo spôsobov financovania: 

 

 

Sú tri možnosti ako financovať vybranú nehnuteľnosť: pred kolaudáciou, postupne alebo až po kolaudácii. Podľa zvoleného spôsobu daného financovania je možnosť získať ešte 2,5 %-tnú zľavu z celkovej kúpnej ceny bytu.


O tomto projekte si môžete prečítať podrobnejšie informácie v online článkoch časopisov ASB a Finsider.

K projektu sa vyjadril aj primátor mesta Partizánskeho p. Doc. PaedDr. Jozef Božik, ktorý ocenil, že aj „súkromní investori majú záujem budovať bytové domy”. 

 

Ak Vás zaujala naša ponuka, neváhajte kontaktovať našich maklérov, ktorí sa vám budú venovať a pomôžu vám splniť si vytúžené bývanie.