Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Ako sme za týždeň predali byt

Pridané: 28.8.2023

V našej práci sa častokrát stretávame s výhodami, ktoré plynú z prepojenia realitnej a finančnej stránky firmy Arise. Máme na mysli predovšetkým výhody pre našich klientov v podobe zrýchlenia alebo zjednodušenia niektorých procesov. Nedávno sme práve vďaka tomuto prepojenému konceptu vyriešili zaujímavý prípad, o ktorý by sme sa s vami radi podelili v tomto článku.

V tomto článku sa dozviete

  • Ako sme postupovali pri zabezpečení financovania nehnuteľnosti
  • Časový harmonogram úkonov
  • Čo urýchlilo celý proces 
  • Výhody, ktoré plynú zo spolupráce s Arise

Keď sa v Arise rozhodneme, že sa chceme stať súčasťou vášho snu o vlastnom bývaní, stojíme si za tým. Práve to sme dokázali, keď sme za týždeň predali bratislavský byt mladej klientke, a to vďaka nášmu unikátnemu konceptu, ktorý zjednocuje realitné a finančné služby pod jednou strechou.

Tento prípad sme sa rozhodli spísať do jednoduchého rozvrhu.

 

Pondelok

V rámci realitnej kancelárie Arise sme pred časom uviedli do ponuky útulný bratislavský byt, ktorý bol priam stvorený pre mladých ľudí hľadajúcich svoje prvé bývanie. Jednoizbový, plne zrekonštruovaný, zariadený byt v skvelej lokalite si pomerne rýchlo našiel svoju záujemkyňu, s ktorou sme hneď v pondelok absolvovali prvú obhliadku. Uvedomujúc si, že pri podobných ponukách je rýchle jednanie zárukou istoty, sme sa spoločne dohodli na vypracovaní rezervačnej zmluvy. A tak sme sa pustili do práce. 

 

Utorok

Nasledujúci deň sme mali stretnutie v našej kancelárii, kde sme spoločne prebrali finančné možnosti klientky a zrealizovali podpis spomínanej rezervačnej zmluvy. Klientka mala záujem o hypotéku, ktorú by bola schopná sama a bez problémov splácať. Na základe analýzy sme boli schopní navrhnúť najvhodnejšie riešenia financovania. Po vypracovaní všetkých náležitostí sme mohli podať žiadosť na hypotéku.

 

Streda

V stredu sme mali hotový interný znalecký posudok, ktorý prispel k urýchleniu celého procesu. Znalecký posudok predstavuje ohodnotenie nehnuteľnosti, ktorú sa chystáme použiť ako zábezpeku a je jedným z najdôležitejších dokumentov prikladaných k žiadosti. Nakoľko bol k danému bytu pred časom vypracovaný starý znalecký posudok, jeho obsah a teda hodnota nehnuteľnosti sa v tomto prípade len aktualizovala.

 

Piatok

Spoločné úsilie a rýchlosť jednotlivých úkonov dotiahli prípad do úspešného konca. V piatok sme mohli klientku potešiť správou o schválenej hypotéke a to i bez potreby jej fyzickej návštevy banky.  Dnes môžeme s hrdosťou povedať, že náš tím v spoločnosti ARISE dokáže sprevádzať klientov na ich ceste k vlastnému domovu, a to rýchlo a efektívne. A tak sme do týždňa predali byt, ktorý predstavoval začiatok novej cesty pre našu klientku.

 

 

Kto sa s podobnou situáciou stretol vie, že niektoré procesy v rámci kúpy nehnuteľnosti si vyžadujú viac času. Môže sa stať, že niektoré vaše dokumenty banke chýbajú alebo nie sú aktuálne. A tak sa schválenie hypotéky občas natiahne na 3 až 4 týždne. S pripraveným a kvalifikovaným tímom však viete dobu vybavovania podstatne skrátiť.

 

Potrebujete poradiť s financovaním nehnuteľnosti? Neváhajte sa na nás obrátiť.